Aktualności

04.11.10 13:49 Wiek: 11 yrs

Niezwykła wystawa projektów realizowanych w ramach Mechanizmów Finansowych

Kategoria: Ogólne

 

Do 15 listopada 2010 r. na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej w Warszawie można oglądać niecodzienną wystawę "Przyszłość w kulturze: europejskie środki na dobre inwestycje" prezentującą 35 inwestycji kulturalnych finansowanych ze środków europejskich.

Fot. WWAA Architects

Fot. WWAA Architects

Mieniąca się, wielobarwna konstrukcja zbudowana z luźno powiewających na wietrze pasów została zaprojektowana przez Marcina Mostafa oraz Natalię Paszkowską  ze studia projektowego WWAA Architects.

Przyciągająca uwagę mieszkańców i turystów wystawa prezentuje m.in. 15 projektów dofinansowanych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, które w znaczący sposób przyczyniły się do poprawy funkcjonowania infrastruktury kultury w Polsce oraz do zwiększenia atrakcyjności ich oferty kulturalnej.

Na wystawie znalazły się projekty m.in. Muzeum Zamkowego w Malborku (Zespół Rezydencjonalny Wielkich Mistrzów na Zamku Średnim w Malborku - Pałac wraz ze Skrzydłem Zachodnim - Kontynuacja prac), Ossolineum (Konserwacja i digitalizacja zbiorów Biblioteki Zakładu Narodowego Imienia Ossolińskich we Wrocławiu), Zamościa (Konserwacja, renowacja i adaptacja na cele kultury zespołów fortyfikacji starego miasta w Zamościu), jak również Muzeum Narodowego w Krakowie (Remont i modernizacja Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Krakowskich Sukiennicach).

Wystawa została przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii społecznej „Kultura się liczy!”.