Aktualności

16.12.10 15:24 Wiek: 11 yrs

Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza

Kategoria: Ogólne

 

Zachęcamy do odwiedzania nowo otworzonego Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu zrealizowanego w ramach Mechanizmów Finansowych przez Gminę Miejską Bolesławiec we współpracy partnerskiej z norweską gminą Molde.

Fot. UM Bolesławiec

Fot. UM Bolesławiec

Fot. UM Bolesławiec

Fot. UM Bolesławiec

Na trzech kondygnacjach powstał nowoczesny obiekt infrastruktury kulturalnej, który będzie aktywnie przyczyniał się do integracji środowiska twórców związanych z szeroko rozumianą kulturą i dziedzictwem kulturowym.

W obiekcie znalazły się pracownie taneczna, muzyczna, plastyczna, jak również ceramiczna, szkła, witrażu oraz rzeźb. Pracownię ceramiczną wyposażono w piece ceramiczne oraz specjalistyczne narzędzia do formowania oraz obróbki gliny. Oddane do użytku pomieszczenia znacząco wpłyną na komfort i zakres pracy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Bolesławiecki projekt realizowany jest we współpracy z gminą Molde usytuowaną na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Doświadczenie partnera w prowadzeniu nowoczesnych instytucji kultury będzie wykorzystywane w procesie efektywnego wykorzystania infrastruktury kulturalnej dla współpracy międzynarodowej.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
www.boleslawiec.eu